TOP 16- 2019./2020.

Izvršni odbor Pikado saveza Vukovarsko-srijemske županije donio je Odluku o odigravanju završnice županijske masters serije za sezonu 2019./2020., na kojoj sudjeluje 16 najbolje plasiranih igrača nakon 9 odigranih turnira iz protekle sezone.

S obzirom na iskustvo iz prošle sezone i uspješno organiziranje i odigravanje TOP 16 završnice, sada nam je svima malo lakše, ali opet je bilo potrebno unaprijed donijeti pravila odigravanja ove završnice, kako bi svi sudionici znali što ih očekuje na završnici.

top16 sezona 2019-2020

Evo najvažnijih informacija i pravila:

  1. Turnir se održava 20. rujna 2020. godine u općinskom domu Općine Gunja s početkom u 14 sati.
  2. Igrači su raspoređeni u četiri skupine po četiri igrača.
  3. Igrači od prvog do četvrtog mjesta na konačnoj Masters listi, su nositelji u svojim skupinama.
  4. Svi igrači su dužni obavijestiti voditelja turnira o svom nastupu najkasnije dva dana prije ( do 18. rujna).
  5. Ukoliko netko od igrača otkaže svoj nastup, na njegovo mjesto, ulazi prvi sljedeći igrač sa Masters liste.
  6. Voditelj turnira je Dražen Lukić- mob: 099/692-3536.
  7. Skupine su određene na temelju konačne tablice Masters serije “PSVSŽ” i to na sljedeći način:

„A“-pozicije: 1, 8, 9, i 16;

„B“-pozicije: 2, 7, 10 i 15;

„C“-pozicije: 3, 6, 11 i 14;

„D“-pozicije: 4, 5, 12 i 13;

  1. Iz svake skupine po dva prvoplasirana igrača idu u 1/4 finale.
  2. U skupinama se igra bolji od pet legova, s tim da se svih pet legova moraju odigrati;
  3. Ukoliko dva ili više igrača imaju isto bodova, primjenjuje se kriterij međusobnog susreta, potom razlika legova i na kraju broj ukupno osvojenih legova. Ukoliko sve ove stavke budu jednake među natjecateljima u skupini, kriterij za prolaz skupine, je bolja ulazna pozicija sa konačne Masters liste.
  4. Križanje u 1/4 finalu ide na sljedeći način: Križanje u ½ finalu ide na sljedeći način:

A1-D2      B1-C2                                                A1-D2 vs B2-C1

B2-C1     A2-D1                                                 B1-C2 vs A2-D1

  1. 1/4 finalni mečevi se igraju tko prije do 4.
  2. 1/2 finalni mečevi se igraju tko prije do 5.
  3. Finale se igra tko prije do 6.
  4. Nema utakmice za treće mjesto, oba polufinalista primaju nagradu za treće mjesto.
  5. Turnir počinje u 14 sati (ne zagrijavanje nego 1. kolo po skupinama)
  6. Igrači imaju pravo baciti 9 strijela za zagrijavanje.
  7. Od prozivanja do početka meča ne smije proteći više od tri minute.
  8. Igrač koji ne započne meč u roku od tri minute od prozivanja gubi susret najvećim mogućim rezultatom.
  9. Mečevi počinju bacanjem u centar mete, po principu tko bliži centru.
  10. Igrači sami vode i prijavljuju rezultat, nema suđenja utakmica.
  11. Skupine i raspored odigravanja na:https://challonge.com/mlv5mvsx
  12. Satnica odigravanja:

 

1.kolo po skupinama- 14:00

2.kolo po skupinama- 14:35

3.kolo po skupinama- 15:10

 

¼ finale- 15:50

½ finale- 16:30

Finale- 17:15

 

  1. Top 16 završnica se igra na 8 aparata i to na slijedeći način:

Skupina “A”- aparati 1 i 5

Skupina “B”- aparati 2 i 6

Skupina “C”- aparati 3 i 7

Skupina “D”- aparati 4 i 8

  1. Turnir će se voditi i pratiti na:,https://challonge.com/mlv5mvsx te u pisanom obliku, na panou u dvorani.

Comments

komentar